JAK POUŽÍVAT KAMENEC

Vítám Vás na stránce o kamenci, který je výborným a hlavně přírodním pomocníkem v naší domácnosti.

Věřím, že si ho oblíbíte stejně tak jako a já a celá moje rodina.

Publikaci v PDF si můžete stáhnout níže.

Přeji příjemné tvoření :-) 

Účinky kamence jsou známy už po staletí. První záznamy použití kamence jsou z Anglie, kdy ho tamní pekaři přidávali do těsta, aby chléb získal bělejší barvu (nedoporučuji zkoušet). Kamenec se používá téměř na celém světě např. v Thajsku ho najdete pod názvem Sarn-Som, na Filipínách pak pod názvem Tawas.
V kosmetice se používá nejčastěji jako deodorant, případně jako pomocník mužů při holení. Kamenec má však v kosmetice daleko širší uplatnění!Kamenec má silné antibakteriální účinky, které napomáhají hojení zánětlivých procesů u akné, ale i drobných poranění a oděrek. Po holení pokožku zklidňuje a brání jejímu podráždění. Tlumí bolest a otok po bodnutí hmyzem. Spolehlivě odstraní zápach potu i nepříjemný odér nohou. Napomáhá též k léčbě plísní nohou.

PROBLÉMY S PLETÍ:
Kamenec je vhodný pro všechny typy pleti a to i pro pleť citlivou a ekzematickou. Vyrovnává pH, což je velmi prospěšné pro správnou funkci pleti. Zamezuje tvorbě akné a pomáhá pleti ke zdravému vývoji v období puberty. V pozdějším věku se pleť používáním kamence zjemňuje a získává tak mladiství vzhled. Jeho stahující účinky uvítáme, pokud vlastníme pleť s rozšířenými póry, kdy se póry zatáhnou a nevznikají komedomy (černé tečky).

HOLENÍ:
Spoustu mužů, ale i žen trpí silným podrážděním pokožky po holení, kdy vzniká vyrážka, červené fleky a zanícené pupínky. Po použití kamence se pokožka po holení zklidní, zdezinfikuje a nedochází k těmto nepříjemným projevům. Syn jedné mojí zákaznice měl po holení takové problémy s podrážděním, že se přestal holit a nechával si raději plnovous. Doporučila jsem jí ať vyzkouší kamenec a je po problému. Cituji onu paní - TO JE HOTOVÝ ZÁZRAK....

NADMĚRNÉ POCENÍ
Pocení je pro organizmus velmi důležité, je to způsob ochlazování (termoregulace) těla a zároveň se z těla vylučují odpadní látky. Pach potu vzniká rozkladem těchto látek a množením bakterií. Silné antibakteriální účinky kamence zabraňují vzniku bakterií a eliminují pach potu. Kamenec dokáže nejenom zamezit tvorbě pachu potu, ale dokáže odstranit i silný pach, který již vznikl.

TRPÍTE NEPŘÍJEMNÝM ODÉREM NOHOU?
Odér nohou je pro ty, co trpí nadměrným pocením nohou noční můrou. Nepříjemný odér linoucí se z bot je závažný společenský problém a zpravidla ho tito lidé vímají jako těžký hendikep a vyhýbají se společenskému životu. Ale i tady nám umí kamanec pomoct. Jeho stahující účinky zamezují nadměrnému pocení nohou a jeho antibakteriální účinky zamezují vzniku bakterií a plísní.

KAMENEC A HYGIENA:
Kamenec nám pomůže s hygienou pokud máme omezený přístup ke sprše, nebo koupeli. Např. v přírodě, nebo pokud jsme upoutáni na lůžko. Nahradí nám sprchu a přinese nám úžasný pocit čistoty. Je skvělým pomocníkem i pro ženy v období menstruace, zejména na cestách, nebo v práci. Má silné antibakteriální účinky a zamezuje tak po dlouhou dobu tvorbě bakterií a tvoření nepříjemného zápachu.

   soubor ke stažení: kamenec.pdf (2376904)

Pokud se chcete na něco zeptat, případně nám zanechat nějaký vzkaz použijte formulář níže. Pokud máte s kamencem  vlastní zkušenosti, případně máte vyzkoušené další použití budeme rádi, když se s námi o tyto poznatky podělíte.

Diskusní téma: JAK POUŽÍVAT KAMENEC

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.